Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży
Politechniki Koszalińskiej

Najmłodsi studenci KUDiM Szczecinek wsparli akcję sadzenia drzew
Opublikowano 10.05.2022 13:13

Studenci Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży (KUDIM) w Szczecinku – 9 kwietnia br. – włączyli się do akcji GROW organizowanej przez Kronospan, mecenasa szczecineckiego oddziału KUDIM.

GROW ma na celu działania ekologiczne i uwrażliwienie uczestników na tego typu działania. Podczas akcji nasi studenci, wspólnie z pracownikami Kronospanu, posadzili ponad 20 tysięcy drzewek na terenie lasów Nadleśnictwa Spore. Docelowo organizatorzy planują posadzić 1 000 000 drzew, z czego 100 000 w samej Polsce.

Po ciężkiej pracy uczestnicy mogli zregenerować siły podczas pikniku integracyjnego. Wysłuchali także wystąpienia dr. Bartosza Walendzika z Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji na temat odpadów organicznych.

Dr Walendzik opowiadał między innymi o wermikompostowaniu, czyli pozyskiwaniu nawozu z organicznych odpadów. Do jego wytworzenia wykorzystuje się specjalne dżdżownice.

Ta metoda doskonale wpisuje się w nurt zero waste. Młodzi studenci mieli okazję zobaczyć gotowy kompost, który tworzą dżdżownice w słoiku specjalnie przygotowanym na tą okazję.

– To bardzo ważne, by kształtować od najmłodszych lat postawy ekologiczne. Dzięki temu nasi najmłodsi studenci wiedzą, jak lepiej dbać o planetę.