Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży
Politechniki Koszalińskiej

Konkurs na "Wielkanocne stroiki"
Opublikowano 28.04.2022 10:10
Miłym i mobilizującym do prac twórczych akcentem sobotnich zajęć w ramach Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży (KUDiM) było wręczenie przed dr hab. Danutę Zawadzką, prof. PK, rektor Politechniki Koszalińskiej, nagród w konkursie ogłoszonym wśród najmłodszych słuchaczek i słuchaczy na stroik świąteczny.
 
Stroiki powstały piękne, oryginalne i efektowne, każdy doskonale mógłby spełnić swoje zadanie, czyli symbolizować tradycję świątecznych dekoracji stołów, ale także – w innych regionach kraju – okien i drzwi wejściowych. Wykonane przez dzieci stroiki miały charakter uniwersalny. Stworzone różnymi technikami i z wykorzystaniem rozmaitych materiałów, najpierw złożyły się na wystawę, którą do soboty można było oglądać w holu głównym kampusu przy ulicy Śniadeckich. Teraz nadeszła pora na ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie cennych nagród!
 
Każdy z młodych artystów został zwycięzcą i otrzymał upominek.
Łącznie na podium stanęło ponad 20 słuchaczek i słuchaczy.
 
Ogromne brawa i gratulacje !
Wykład dla dzieci uczestniczących w zajęciach KUDIM przygotował prof. dr hab. inż. Zbigniew Suszyński z Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej, który odpowiedział na pytanie: „Jak poznajemy świat?”.