Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Uczelnia zaprasza na „Płomienie Zwycięstwa 2019”

 

8 maja br., w Dzień Zwycięstwa, czyli rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej, o godz. 20.30, zapłoną „Ptaki” Władysława Hasiora, rzeźba przestrzenna sąsiadująca z kampusem uczelni przy ulicy Śniadeckich 2. W programie pikniku patriotycznego, który na terenie całego kampusu rozpocznie się już o 19.30, znajdą się między innymi: plenerowa wystawa dokumentów, przygotowana przez AP w Koszalinie, prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego należącego do CS SP w Koszalinie, pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy muzyczne. Po zmroku zapłoną „Ptaki” i ruszy prezentacja sylwetek polskich żołnierzy z okresu drugiej wojny światowej.

Współorganizatorami drugiej edycji Koszalińskich spotkań z historią „Płomienie Zwycięstwa 2019” są: Politechnika Koszalińska, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”, koszalińskie Archiwum Państwowe (AP), Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Ziemi Koszalińskiej, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie i koszaliński Urząd Miejski.

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl