Konkurs na najlepszą konstrukcję wieży – Power Tower 2018 (8.10.2018 r.)

Inżynierskie Koło Studenckie IKS i Zakład Konstrukcji Metalowych Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji (WILŚiG) Politechniki Koszalińskiej są organizatorami drugiej edycji konkursu na najlepszą konstrukcję wieży Power Tower 2018.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: wieże tradycyjne, ręcznie wykonane z drewna oraz wieże nowoczesne, wydrukowane przy użyciu drukarki 3D.

Konkurs polega na zbudowaniu przez drużyny wieży przestrzennej. Uczestnicy pierwszej kategorii mają do dyspozycji listewki, klej, nóż do tapet i dratwę. Uczestnicy drugiej będą modele drukować z wcześniej przygotowanych projektów. Po zakończeniu pracy nastąpi sprawdzenie gabarytów wież i oznaczenie modeli.

Kolejny etap odbędzie się w Laboratorium Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji Budowlanych WILŚiG. Tam wieże zostaną zważone, a następnie poddane próbom wytrzymałościowym. Modele oceni komisja naukowa, która nagrodzi najlepiej zaprojektowane.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 9 listopada br. Budowa, prezentacja i ocena wież odbędzie się 22-23 listopada br.

Do ubiegłorocznej edycji zgłosiło się siedem drużyn, w tym przedstawiciele Zespołu Szkół numer 7 w Koszalinie. Zwyciężył jeden z czterech zespołów reprezentujących WILŚiG.

Więcej.  http://www.wbiis.tu.koszalin.pl/kmpzitb/Konkurs%20Power%20Tower%202018.html