Uniwersytet Europejski EU4DUAL
Politechniki Koszalińskiej

Kolejne spotkanie przedstawicieli uczelni partnerskich EU4Dual
Opublikowano 19.12.2024 12:12

Od poniedziałku (9 grudnia br.,) reprezentanci uczelni zaangażowanych w projekt EU4Dual uczestniczą w spotkaniach organizowanych na Uniwersytecie FH Joanneum w Graz (Austria). Z ramienia skoncentrowanych na wzmocnieniu współpracy w zakresie trzech kluczowych wyzwań jakimi są Green Economy, Future of Work i Healthy Living. Jest to nie tylko okazja do zacieśnienia współpracy ale i wymiany doświadczeń związanych z pracą nad projektem.

Podczas wydarzenia uczestnicy omówili działania związane z doroczną konferencją i plan na lata 2025-2026. Równolegle odbywają się spotkania poszczególnych grup i komitetów. Jednym z nich było Grand Challenge Forum, które zgromadziło innowacyjne pomysły i osiągnięcia przedstawicieli sojuszu w ramach pakietów roboczych nakreślając tym tor pracy. Nie zabrakło również ostatniego w tym roku spotkania Komitetu Zarządzającego Projektem. Warto wspomnieć o tym, iż   poruszono istotny aspekt dotyczący przyszłych wspólnych programów magisterskich, co jest kluczowym krokiem w transformacji podwójnego szkolnictwa wyższego dla studentów w całej Europie.

Z ramienia Politechniki Koszalińskiej w spotkaniach uczestniczą osoby zaangażowane w pracę nad projektem: prorektor ds. kształcenia dr hab. Krzysztof Wasilewski, prof. PK, a równocześnie koordynator EU4Dual na Politechnice Koszalińskiej; dr hab. inż. Mirosław Wesołowski, prof. PK z Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji PK i lider WP3 w Uniwersytecie Europejskim; Aleksandra Zając, kierowniczka Biura Uniwersytetu Europejskiego i Projektów Międzynarodowych i  Katarzyna Kaleta, project manager EU4Dual na Politechnice Koszalińskiej.

Cele projektu EU4DUAL obejmują zagadnienia związane z rynkiem pracy w teraźniejszej i przyszłej perspektywie. Dotyczą też ekologicznej gospodarki oraz zdrowego życia jako aspektu społecznego. Politechnika Koszalińska jest pierwszą uczelnią w Zachodniopomorskiem biorącą udział w projekcie uniwersytetów europejskich. W działalność konsorcjum zaangażowane są również przedsiębiorstwa z każdego z uczestniczących krajów, które wspólnie ze światem nauki chcą promować innowacyjne kształcenie i poszukiwać nowych talentów. Wśród partnerów biznesowych Politechniki Koszalińskiej są między innymi: GlobalLogic, Drutex, Signify i GEA Tuchenhagen Poland.

Fot. Fabian Hasler, prof. Mirosław Wesołowski, Katarzyna Kaleta, Aleksandra Zając


Nawa logo
Sfinansowano przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach zadania zleconego MEiN pn. „Solidarni z Ukrainą – Uniwersytety Europejskie”, projekt pn. „Wsparcie współpracy Politechniki Koszalińskiej z uczelniami ukraińskimi w ramach sojuszu Uniwersytetu Europejskiego EU4DUAL, umowa o współpracy nr BPI/UE/2022/15-00