Wydział Inżynierii Mechanicznej i Energetyki
Politechniki Koszalińskiej

Oprogramowanie


Politechnika Koszalińska posiada licencje w wersjach ogólnouczelnianych. Licencje uprawniają do instalowania oprogramowań na komputerach służbowych i domowych. 
Z licencji mogą korzystać wszyscy pracownicy i studenci.

Wykaz licencji:

Dostęp do sieci WiFi Eduroam:

Pobierz aplikację Microsoft Teams

Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Microsoft Imagine)
Wydział Mechaniczny przedłużył subskrypcję licencji oprogramowania Microsoft. Nowy portal, z którego studenci oraz wykładowcy mogą pobierać oprogramowanie znajduje się pod poniższym linkiem:

Logowanie do systemu Azure Dev Tools for Teaching

Bezpośredni dostęp do oprogramowania po zalogowaniu

Przed zalogowaniem do Azure, wymagane jest utworzenie konta Microsoft ze zweryfikowanym adresem email założonym w domenie Politechniki Koszalińskiej (imie.nazwisko@tu.koszalin.pl), konto to umozliwia zalogowanie się  do Microsoft Azure.
Link to strony umożliwiającej założenie konta:

Logowanie do konta Microsoft

Wszelkie informacje i problemy proszę zgłaszać do Centrum Komputerowego.


Microsoft dla Edukacji - Office 356

Uczniowie, studenci i nauczyciele mogą bezpłatnie korzystać z pakietu Office 365 Education, zawierającego programy Word, Excel, PowerPoint i OneNote, a teraz także Microsoft Teams oraz dodatkowe narzędzia do pracy w klasie. Wystarczy prawidłowy adres e-mail szkoły. To nie jest wersja próbna – zacznij korzystać z niej już dziś.

  1. Aby uzyskać dostęp należy założyć bezpłatne konto w witrynie Microsoft dla Edukacji – Office 365, wpisując w przeglądarce adres: https://www.microsoft.com/pl-pl/education/students/default.aspx
  2. W polu Rozpocznij korzystanie z Office 365 podać swój pracowniczy (lub studencki) adres e-mail  - kliknąć Uzyskaj Office Bezpłatnie na następnej stronie wybrać Jestem nauczycielem bądź uczniem (studentem).
  3. Utworzyć konta podając swoje dane osobowe, hasło oraz kod weryfikacyjny dostarczony (wysłany) na adres emial podany w poprzednim oknie. Następnie kliknąć na przycisk Rozpocznij.
  4. Jeśli pojawi się informacja o zaproszeniu innych osób, należy kliknąć pomiń.
  5. Zakończeniem procesu rejestracji jest strona Office 365.

MATLAB i Simulink
Uczelnia przedłużyła ogólnouczelnianą licencję Total Academic Headcount oprogramowania Matlab i Simulink na kolejne 3 lata (do 31.10.2020r.). W chwili obecnej licencja zawiera wszystkie toolboxy (opcja full suite). Osoby, które korzystają z tej licencji muszą na swoich komputerach dokonać aktualizacji licencji (instrukcja została wysłana indywidualnie do każdego użytkownika). Wszelkie informacje i problemy proszę zgłaszać na adres: matlab@tu.koszalin.pl

Informacje szczegółowe.


STATISTICA
Uczelnia przedłużyła subskrypcję licencji ogólnouczelnianej oprogramowania Statistica Site Licence. Osoby, które korzystają ze starszej wersji oprogramowania (12.5) i mają problem z aktualizacją licencji proszę o kontakt z UCTI. Wszelkie informacje i problemy proszę zgłaszać na adres: statistica@tu.koszalin.pl

Informacje szczegółowe.


SolidWorks
Politechnika Koszalińska udostępnia dla studentów i pracowników inne oprogramowania specjalistyczne dostępne w ramach licencji ogólnouczelnianych do instalacji indywidualnej na komputerach domowych i służbowych.

Informacje szczegółowe.