Wydział Inżynierii Mechanicznej i Energetyki
Politechniki Koszalińskiej

Wykład przedstawicieli firmy FURNIKO Fabryka Mebli Biurowych Sp. z o.o. z Koszalinie w murach Wydziału Mechanicznego nt.: PRACA W PRZEMYŚLE MEBLOWYM - CZY TO MIEJSCE NA CIEKAWĄ I INSPIRUJĄCĄ PRACĘ DLA INŻYNIERA?
Opublikowano 08.09.2021 11:35

W dniu 27.03.2018 roku o godzinie 10.15 w Auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej odbył się wykład nt.: PRACA W PRZEMYŚLE MEBLOWYM - CZY TO MIEJSCE NA CIEKAWĄ I INSPIRUJĄCĄ PRACĘ DLA INŻYNIERA przeprowadzony przez Prezes Pana Dariusza Machulskiego i Kierownika Działu Konstrukcyjno-Projektowego Panią Katarzynę Piechowską. Wykład swoim zakresem obejmował zagadnienia dotyczące: 1. Projektowanie i produkcja mebli biurowych, czy to naprawdę jest takie proste? 2. Jak pracujemy w FURNIKO, historia i miejsce na rynku, innowacyjne rozwiązania; 3. Współczesne biura - nasze realizacje w Polsce i na Świecie, jak zmieniamy styl pracy biurowej; 4. Proces projektowania, obszar gdzie praca inżyniera styka się z dobrym wzornictwem; 5. Proces projektowania i produkcji mebli biurowych - miejsce na ciekawą pracę dla inżyniera.


Fot. 1

W spotkaniu udział wzięło 45 uczestników, w tym: 15 studentów z kierunków Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, 19 studentów Mechaniki i Budowy Maszyn, a także 11 Instytutu Wzornictwa. Ponadto 2 przedstawicieli przemysłu (GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o. z Koszalina) i 4 wykładowców Wydziału Mechanicznego i 1 Instytutu Wzornictwa PK.


Fot. 2