powrót do wersji graficznej
A- A A+

POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA

Start
AKTUALNE WYDARZENIA
Archiwum wydarzeń
Artykuł
Printer Pdf
Oddając krew, możesz pomóc

19 listopada br. (wtorek) w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich będzie można oddać krew. Wydarzenie towarzyszy prowadzonej przez studentów akcji „Wrzuć Miedziaka dla Dzieciaka”.

To wyjątkowa okazja dla studentów, pracowników i mieszkańców Koszalina: można oddać krew i pomóc potrzebującym. 19 listopada br. w godz. 10.30-14.30 w kampusie przy ulicy Śniadeckich (sala 110A) na chętnych będą czekać pracownicy szczecińskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wydarzenie promuje szlachetną postawę. Jest też okazją do nagłośnienia charytatywnej akcji, którą po raz 19. prowadzą studenci Politechniki Koszalińskiej. Przypomnijmy, że datki zebrane dzięki tegorocznej edycji „Wrzuć Miedziaka dla Dzieciaka” studenci przekażą na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD „Zacisze” przy ul. Ruszczyca w Koszalinie.

Jeśli nie ma przeciwskazań medycznych krew może oddać osoba, która m.in. na stałe nie przyjmuje leków i ma co najmniej 18 lat, ale nie więcej niż 65 lat. Jednym z warunków jest też masa ciała nie niższa niż 50 kilogramów. Krwi nie mogą oddać kobiety w czasie miesiączki, a także do trzech dni przed oraz do trzech dni po tym okresie.

Więcej informacji o akcji "Wrzuć miedziaka dla dzieciaka": https://www.facebook.com/wrzuc.miedziaka/

powrót