Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2020-10-15

Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr. hab. inż. Krzysztofowi Rokoszowi z Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie nominację profesorską uzyskali także: dr hab. Teresa Żółkowska z Wydziału Humanistycznego oraz dr hab. inż. Wiesława Głodkowska i dr hab. inż. Leszek Mariusz Kaczmarek z Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji.

Prof. Krzysztof Rokosz karierę naukową związał w pełni z Politechniką Koszalińską. W 2001 roku ukończył Wydział Elektroniki PK, w 2006 r. obronił doktorat, a w 2013 r. uzyskał habilitację na Wydziale Mechanicznym naszej uczelni. Wypromował jednego doktora, jest promotorem czterech kolejnych doktorantów.

Jest autorem dwóch monografii naukowych oraz współautorem 3 rozdziałów w monografiach oraz ponad 150 artykułów naukowych. Był recenzentem w 15 przewodach doktorskich, w tym 9 zagranicznych.

Kierował dwoma projektami naukowymi, w tym jednym z NCN, był zaangażowany w realizację czterech innych projektów. Do jego zainteresowań naukowych należy zaliczyć obróbkę powierzchni metodami elektrochemicznymi oraz wytwarzanie porowatych powłok plazmowym utlenianiem elektrolitycznym.

W kadencji 2016/2020 był członkiem Senatu Politechniki Koszalińskiej, Rady Wydziału Mechanicznego oraz uczelnianym koordynatorem programu Erasmus+ i CEEPUS.

Prowadzi badania naukowe we współpracy z wieloma ośrodkami naukowymi głównie z Norwegii, Finlandii, Niemiec, Austrii, Francji oraz Czech, czego potwierdzeniem są liczne publikacje w renomowanych czasopismach naukowych. Jest rozpoznawalny w międzynarodowym środowisku naukowym, o czym świadczy m.in. jego współczynnik Hirsch’a, który według bazy Web of Science wynosi 24.

Zdjęcie: Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl