Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2020-07-22

Jeżeli przyjmiemy za Platonem, że wiedza jest drugim słońcem dla ludzi, kultura przypomina powietrze, którym codziennie oddychamy. Kultura to my – w otoczeniu, w przestrzeni, a przede wszystkim z innymi jej uczestnikami. Czyli także integracja społeczna i współdziałanie. Nauki i kultury potrzebujemy wszyscy do zrównoważonego rozwoju człowieka.

Politechnika Koszalińska zawsze wspierała kulturę, w tym – mającą w Koszalinie ogromne tradycje – kulturę studencką. Rusza remont generalny długoletniej wizytówki tych działań, czyli Kreślarni. Jeszcze w tym roku obiekt, ze znacznie poszerzonym przeznaczeniem, lecz wciąż pozostającym w kręgu kultury, zostanie ponownie otwarty. W miarę swoich możliwości Politechnika Koszalińska będzie wspierać również inne cenne inicjatywy oraz współpracować z podmiotami, które animują życie kulturalne mieszkańców Pomorza Środkowego. 

Projekt otwiera udział Uczelni – jako partnera – w tegorocznej 8. edycji Good Vibe Festival. Impreza organizowana jest przez dziennikarza Mateusza Prusa oraz Fundację Nauka dla Środowiska, która swoje korzenie ma w Politechnice Koszalińskiej.
 

Autorką projektu graficznego jest Magdalena Piłaszewicz, graficzka Biura Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej.

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl