Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Alejki kampusu przy ulicy Racławickiej stały się terenem twórczych działań studentów. Przez dziesięć dni studenci pierwszego roku obu kierunków Wydziału Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej odbywali ogólnoplastyczny plener.

- Zwykle wyjeżdżaliśmy poza Koszalin. Najchętniej wybieraliśmy morze, gdzie okoliczności przyrody są przeważające – wyjaśnia prowadząca tegoroczny plener dr Anna Szklińska. – W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią zapadła decyzja, że będziemy pracować na terenie uczelni.

Plener jest zawsze uzupełnieniem pierwszego roku studiów. Poszerza spojrzenie studentów na przestrzeń, na otoczenie.

Hasło tegorocznego pleneru to „Interwencje w przestrzeni”. Studenci mogli pracować indywidualnie. Ale jeśli wymagał tego rodzaj materiału, albo zamysł twórczy – decydowali się na pracę w zespole. Wpierw jednak prowadząca plener podawała zbiór haseł. Studenci przychodzili z propozycjami. – Najciekawsze staraliśmy się zrealizować – dodaje dr Szklińska.

Wraz z realizacją prac studenci przygotowywali krótką koncepcję - opis zamysłu twórczego. Twórcze działania były fotografowane, powstał też zapis wideo (szczególnie ważny w przypadku tych prac, które ulegały zmianom). – Ważne jest nie tylko umieszczenie przedmiotu w przestrzeni. Ruch też gra rolę. Czasem jest to działanie wiatru, innym razem interwencja człowieka.

Rezultaty niektórych działań będzie można podziwiać jeszcze przez jakiś czas. Są jednak prace, które zostały wykonane z bardziej nietrwałych materiałów. Grupa studentek np. uplotła pled z traw i kwiatów. Tu efekt był ulotny. Na szczęście pozostała dokumentacja.

Zdjęcia: Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl