Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Studenci pójdą na praktyki w Wojskowym Oddziale Gospodarczym

W imieniu Politechniki Koszalińskiej umowę podpisał prof. Tadeusz Bohdal, oddział reprezentował jego komendant ppłk Andrzej Cholewa. W spotkaniu wzięli udział również: prof. Danuta Zawadzka, prorektor do spraw kształcenia oraz dr Rafał Rosiński, odpowiedzialny za staże i praktyki studenckie. – Dla nas to kolejna ważna umowa – podkreślił rektor Politechniki Koszalińskiej. – Uczelnia kształci studentów na potrzeby rynku. Absolwenci nie mogą wpadać w próżnię. Każda tego rodzaju umowa stwarza szansę na znalezienie pracy. Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, połowa kierunków, które prowadzimy ma charakter zawodowy. Studenci uczą się zawodu, zdobywają wiedzę praktyczną w terenie, czyli w firmach, urzędach, instytucjach. Ppłk Cholewa przypomniał, że 17. Wojskowy Oddział Gospodarczy jest jednym z największych pracodawców w regionie: – Wojsko to nie tylko mundur. Obsługujemy wszystkie obiekty wojskowe od Kołobrzegu do Darłowa i Sławna. Zatrudniamy czterysta osób, bardzo wielu absolwentów Politechniki Koszalińskiej, którzy od nas nie odchodzą, co jest dowodem, że realizują się zawodowo.
Oddział, który ma siedzibę przy ulicy 4 Marca w Koszalinie, wykonuje zadania o charakterze rzeczowo-finansowym na rzecz jednostek wojskowych i instytucji na terenie powiatów: koszalińskiego, kołobrzeskiego i sławieńskiego, w tym dotyczące: zabezpieczenia materiałowego, technicznego, medycznego, obsługi finansowej i ochrony obiektów wojskowych.
Umowa dotyczy studentów po drugim roku studiów konkretnych kierunków: budownictwa, geodezji i kartografii, elektroniki i telekomunikacji, energetyki, finansów, rachunkowości i logistyki. Początkowo będzie to 10 osób, które skorzystają z miesięcznych praktyk zgodnych z programem praktyk uczelnianych. – Program ma charakter pilotażowy, jeżeli osiągnie wysoki poziom efektywności, zwiększymy tę liczbę, niewykluczone też, że rozpoczniemy realizację trzymiesięcznych staży wakacyjnych – mówił komendant oddziału. – Praktyka z opcją zatrudnienia w nieodległej perspektywie to propozycja dobra dla wszystkich. Czekamy na osoby zainteresowane.

W ramach współpracy oddział ma także wspierać studentów w przygotowaniu prac dyplomowych i realizacji różnych projektów.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl