Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Nasi najlepsi w tańcach karaibskich

Z radością informujemy, że tancerze z Akademickiego Klubu Tańca Politechniki Koszalińskiej zdobyli pierwsze miejsce podczas odbywających się w Bydgoszczy Mistrzostw Polski Federacji Tańca Artystycznego. 

W Mistrzostwach Polski World Artistic Dance Federation, które w dniach 31 maja-2 czerwca br. odbywały się w hali Łuczniczka w Bydgoszczy, startowało 1300 zawodników. Tancerze konkurowali w tańcach standardowych, latynoamerykańskich i karaibskich.

Zespół reprezentujący Akademicki Klub Tańca Politechniki Koszalińskiej liczył 20 osób i wystąpił w formacji parowej show-dance w stylu karaibskim. Nasi zawodnicy w efektowny sposób zatańczyli salsę, bachatę i merengue. Ich stroje i charakteryzacja nawiązywały stylem do thrillera. Ostatecznie koszalińscy tancerze wywalczyli zwycięstwo.

- Cieszymy się bardzo, bo zawodnicy pracowali bardzo ciężko. A czasu na przygotowania nie było zbyt dużo – przyznaje Roman Filus, opiekun i instruktor Akademickiego Klubu Tańca.

W październiku koszalińscy tancerze w tym samym układzie tanecznym zaprezentują się na Mistrzostwach Europy w Płocku. A w listopadzie będą rywalizować podczas Mistrzostw Świata w czeskim Libercu.

Zdjęcie: Akademicki Klub Tańca Politechniki Koszalińskiej

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl