Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Młodzi znawcy języka angielskiego

 387 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych całej Polski wzięło udział w pierwszym etapie organizowanego przez Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej X Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego. Drugi, finałowy etap odbędzie się 7 marca br. o godz. 10.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Jak wyjaśnia Monika Ziętek, starszy wykładowca z Katedry Literatury i Badań nad Językiem, celem jest nie tylko stworzenie młodym ludziom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych i inspirowanie ich do pracy samokształceniowej, ale także m.in. rozwijanie zainteresowań językiem angielskim na wyższym poziomie i motywowanie uczniów do poznawania realiów krajów anglojęzycznych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy, pisemny, odbywa się na terenie szkół. Prace tych uczniów, którzy otrzymali co najmniej 35 punktów (na 60 możliwych), są wysyłane do uczelni. Tu weryfikują je pracownicy Wydziału Humanistycznego. Najlepsi mają prawo udziału w drugim etapie (odbywa się na terenie uczelni).

Konkurs co roku cieszy się wśród młodych ludzi dużą popularnością. W tym roku do testów w pierwszym etapie przystąpiło 387 uczniów z 40 szkół w całej Polsce (z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, ale także z odległych miejsc – Olsztyna, Szprotawy czy Gorzowa Wielkopolskiego). 53 uczestników uzyskało 35 punktów.

W II etapie rywalizacji weźmie udział 29 uczniów z 14 szkół (najwięcej – z I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie, I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim i I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu). W części pisemnej sprawdzana jest m.in. znajomość słownictwa i gramatyki. Uczniowie odpowiedzą też na pytania dotyczące wybranych zagadnień kulturowych. W tegorocznej edycji pytania dotyczą wojny secesyjnej 1861-1865 (w poprzednich latach były to m.in. wybory prezydenckie w USA i social media). 10 najlepszych uczestników zostanie zaproszonych do końcowego, ustnego etapu.

 

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl