Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Przekaż 1 procent podatku na SWRPK

Rozliczając się z fiskusem można wspomóc Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej (SWRPK).

Od 15 lat Polacy mogą przekazywać 1 proc. podatku ze swojej deklaracji rocznej PIT na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (OPP). Z roku na rok coraz więcej podatników decyduje się na wspieranie podmiotów trzeciego sektora.

Jak to zrobić? Wybieramy organizację z ogólnodostępnego spisu OPP, a następnie jej numer KRS wpisujemy we właściwej rubryce podatkowego zeznania rocznego. Nic przy tym nie tracimy, ponieważ dysponujemy w ten sposób kwotą, którą w przeciwnym razie musielibyśmy oddać budżetowi.

Przekazując 1 proc. podatku możemy bezpośrednio dofinansować działalność organizacji – stowarzyszenia, fundacji etc – która istotnie przyczynia się do realizacji idei społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego warto już na początku roku zastanowić się, komu chcemy pomóc i czy decydujemy się na wsparcie organizacji działającej lokalnie.

W Koszalinie funkcjonuje niemal 40 organizacji pożytku publicznego, w tym Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej.

SWRPK przeprowadziło w ostatnich latach siedem akcji charytatywnych. Licytacje, wpłaty, odpisy i kwesty umożliwiły przyznanie niemal 130 osobom, w tym 19 studentom polskiego pochodzenia z Białorusi i Ukrainy, stypendiów po 200 złotych miesięcznie w kwocie łącznej 184.800 tysięcy złotych. Zgodnie z nazwą organizacji, celem działania stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju uczelni ułatwiającego realizację misji akademickiej.

Numer KRS Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej: 0000163869.

Więcej; www.tu.koszalin.pl/art/89

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl