Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Nowi stypendyści Energa – Operator (20.12.2018 r.)

W VI edycji Konkursu Stypendialnego siedmiu studentów Politechniki Koszalińskiej otrzymało stypendia ufundowane przez firmę Energa – Operator.

30 listopada br. odbył się pierwszy etap konkursu. Do drugiego komisja zakwalifikowała siedem osób, które następnie miały za zadanie przedstawić 15-minutową prezentację na wybrany temat.

Zagadnień proponowanych przez organizatora było 10, wśród nich: „Wpływ rozwoju elektromobilności na rynek elektroenergetyczny”, „Diagnostyka urządzeń elektroenergetycznych SN – narzędzia, technologie”, „Klastry energii i spółdzielnie energetyczne – ich rola w systemie elektroenergetycznym”, „Towarowa Giełda Energii – czynniki wpływające na cenę energii elektrycznej gospodarstw domowych”, „Straty energii elektrycznej w sieciach elektroenergetycznych”, „Ochrona sieci elektroenergetycznych od przepięć”.

Po obejrzeniu prezentacji i wysłuchaniu odpowiedzi na dodatkowe pytania, komisja podjęła decyzję o przyznaniu stypendiów wszystkim uczestnikom drugiego etapu.

14 grudnia br., w siedzibie koszalińskiej Energa – Operatora odbyło się podpisanie umów stypendialnych. Oprócz stypendystów oraz przedstawicieli fundatora wzięli w nim udział przedstawiciele władz Politechniki Koszalińskiej oraz kierunku Energetyka na Wydziale Mechanicznym.

Stypendyści będą otrzymywać przez dwa semestry studiów (10 miesięcy) po 1.200 zł brutto. Mają też szansę na późniejsze zatrudnienie w firmie Energa – Operatora.

Zdjęcie: Adam Paczowski/Politechnika Koszalińska

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl