Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Regaty pięćdziesięciolecia o Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej

Już niebawem – 20 października – na jeziorze Jamno regaty pięćdziesięciolecia o Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej. Będzie sportowa rywalizacja i prawdziwa, żeglarska zabawa.

Regaty o puchar rektora stały się tradycją Yacht Clubu Politechniki Koszalińskiej. Zwykle wyścigi mają charakter rekreacyjny i towarzyski. – Ale emocji także nie brakuje – dodaje dr Tomasz Suszko, wicekomandor Yacht Clubu Politechniki Koszalińskiej. W tym roku żeglarze uczczą półwiecze uczelni.

Start z przystani Politechniki Koszalińskiej w Mielnie-Unieściu przy ul. 6 Marca 2.Chętni mogą się zgłaszać nawet przed rozpoczęciem imprezy.

Jak wyjaśnia dr Tomasz Suszko regaty odbywają się w czterech kategoriach:

- jachtów kabinowych do 7 metrów;

- jachtów kabinowych powyżej 7 metrów;

- DZ, czyli jachtów szkoleniowych, dwumasztowych typu kecz,

- jachtów otwartopokładowych.

Około południa start do pierwszego wyścigu, tuż przed godziną 17 – ogłoszenie wyników i wręczenie Pucharu Rektora Politechniki Koszalińskiej. A potem hangar na przystani Politechniki Koszalińskiej zamieni się w salę koncertową (koncert szant) i miejsce biesiady żeglarskiej.

Zdjęcie: Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska

Na zdjęciu: W poprzednich latach w regatach brało zwykle udział 20-30 załóg.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl