Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Wkrótce kolejne szkolenia dla studentów

Do 18 października trwać będzie nabór studentów na pierwszą turę certyfikowanych szkoleń, zajęć warsztatowych i wizyt studyjnych organizowanych w ramach, dofinansowanego z funduszy unijnych, wieloletniego programu działań zwiększających jakość i efektywność kształcenia na Politechnice Koszalińskiej.

„Program zintegrowanych działań na rzecz zwiększenia jakości i efektywności kształcenia na Politechnice Koszalińskiej”, bo tak brzmi oficjalna nazwa projektu, obejmuje szereg przedsięwzięć, których celem jest podniesienie jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej uczelni.

W ramach projektu przewidziane są m.in. działania restrukturyzacyjne dotyczące zarządzania uczelnią, ale także wsparcie zmian organizacyjnych poprzez utworzenie i implementację informatycznych narzędzi zarządzania. W planie jest także organizacja staży dla studentów, dostosowanie programów kształcenia do potrzeb społecznych i gospodarczych oraz włączenie wykładowców z zagranicy w realizację programów kształcenia na Politechnice Koszalińskiej.

Projekt zakłada też realizację całego szeregu działań – szkoleń, zajęć praktycznych - które podniosą kompetencje studentów Politechniki Koszalińskiej. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja chętnych na zajęcia warsztatowe i szkolenia certyfikowane, organizowane w roku akademickim 2018/2019. Studenci mogą także zgłaszać swój udział w zadaniach praktycznych i wizytach studyjnych, które zwiększą ich umiejętności zawodowe, analityczne i komunikacyjne.

Oferta udziału w zajęciach kierowana jest do studentów wybranych wydziałów i kierunków uczelni (Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji, Wydziału Elektroniki i Informatyki, Wydziału Mechanicznego, Wydziału Nauk Ekonomicznych, Wydziału Technologii i Edukacji, Wydziału Przemysłu Drzewnego i Instytutu Wzornictwa).

Szacuje się, że w kilku cyklach szkoleń i innych zajęć organizowanych w okresie realizacji projektu weźmie w sumie udział ponad 1000 studentów.

Projekt jest dofinansowywany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego realizacja potrwa do końca sierpnia 2022 roku. Łączna wartość projektu wyniesie prawie 12 milionów złotych.

Warto wspomnieć, że równocześnie trwa nabór studentów, którzy wezmą udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych w ramach unijnego projektu pn. „Rozwój kompetencji zawodowych studentów Politechniki Koszalińskiej”.

Więcej informacji na stronie: www.power.tu.koszalin.pl

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl