Politechnika Koszalińska w programie Erasmus+ (5.10.2018 r.)

W roku akademickim 2017/2018 Politechnika Koszalińska realizowała projekt, którego celem była mobilność edukacyjna.

Program Erasmus+ zakłada kształcenie studentów na uczelniach partnerskich, wyjazdy studentów na praktyki do instytucji, wyjazdy pracowników do uczelni i instytucji partnerskich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz studentów i pracowników wszystkich jednostek Politechniki Koszalińskiej w celach szkoleniowych.

Zrealizowane zostały wszystkie zaplanowane typy wyjazdów. Kraje wymiany to: Niemcy, Czechy, Hiszpania, Finlandia, Francja, Portugalia, Irlandia, Rumunia, Bułgaria, Łotwa, Słowacja.

Wśród instytucji partnerskich znalazły się uczelnie z krajów Unii Europejskiej, centra badawcze, przedszkole, szkoła językowa, biuro nieruchomości, światowy lider w rozwoju i produkcji innowacyjnych systemów siedzeń do pojazdów użytkowych i sprężyn technicznych. Wszystkie wyjazdy przyczyniły się do nabycia nowych kompetencji zawodowych i językowych, umożliwiły zbudowanie pozytywnych relacji międzykulturowych i nawiązanie nowych kontaktów o charakterze naukowo-dydaktycznym.

W roku akademickim 2017/2018 na Politechnice Koszalińskiej przebywali studenci z Turcji, Niemiec, Włoch, i Portugalii. Realizowali zadania projektowe na Wydziale Mechanicznym, Wydziale Elektroniki i Informatyki, Wydziale Technologii i Edukacji, Wydziale Humanistycznym oraz w Instytucie Wzornictwa.

Więcej http://tu.koszalin.pl/art/885