Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
„Wyspa” zmieni plac w centrum Mielna

 

Projekt „Wyspa” Emilii Mielniczuk, studentki Instytutu Wzornictwa (IW) Politechniki Koszalińskiej, zwyciężył w konkursie – ogłoszonym przez samorząd podkoszalińskiego Mielna – na zagospodarowanie reprezentacyjnego placu z fontanną przy ulicy Kościuszki w Mielnie.

Pomysł na zmianę wizerunku placu wielokrotnie pojawiał się wśród priorytetowych inwestycji gminnych. Skwer to serce miasta, wizję podniesienia atrakcyjności turystycznej placu samorząd postanowił omówić w szerszym gremium. W ten sposób doszło do podpisania porozumienia z IW, co zaowocowało dziewięcioma projektami koncepcyjnymi opracowanymi przez studentów.

Samorząd zaprosił następnie mieszkańców do oceny projektów, dyskusji i wskazania najciekawszego kierunku zmiany wizerunku placu, znajdującego się w sąsiedztwie fontanny. Prace były także konsultowane podczas wakacyjnej wystawy w Centrum Kultury w Mielnie i wrześniowej sesji mieleńskiej Rady Miejskiej. W sumie udało się zebrać niemal 300 głosów. Koncepcja opracowana przez studentkę IW zdobyła 109. Dla porównania, drugi w kolejności projekt uzyskał 47 głosów.

Według koncepcji Emilii Mielniczuk plac powinien stać się wyspą odpoczynku od zgiełku, wśród królującej zieleni. Miejsce ma służyć przede wszystkim wyciszeniu i odprężeniu. Panele wodne i wszechobecna natura nawiązują do specyfiki turystycznej gminy, leżącej pomiędzy morzem, a jeziorem.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.mielno.pl/aktualnosci/sprawy-gminne/modernizacja-placu-z-fontanna

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl