Oto najlepsi wędkarze na uczelni
Opublikowano 04.10.2021 14:03

W niedzielę, na kanale energetycznym w Rosnowie, już po raz 45. odbyły się zawody wędkarskie o Puchar JM Rektora Politechniki Koszalińskiej. Tym razem na starcie, poza zawodnikami, stawiła się punktualnie pogoda a także i ryby. Były one wprawdzie nieduże, ale w znacznej ilości.

Po czterogodzinnej turze okazało się, że nowo ufundowany przez Panią Rektor puchar przez najbliższy rok dzierżyć będzie Mieczysław Pancielejko, który złowił 6,58 kg ryb. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Wojciech Koculak i Aleksander Krusze.

Panie, które w zawodach startowały w kategorii open, nie ustępowały pola mężczyznom. Monika Matuszkiewicz wygrała w kategorii o największą rybę, łowiąc leszcza o ciężarze 0,52 kg. Ewa Deszcz zajęła dobre miejsce, łowiąc 2,61 kg ryb. Organizatorzy (sekcja wędkarska przy Politechnice Koszalińskiej) nie wykluczają, że w przyszłym roku zostanie wyodrębniona oddzielna kategoria dla kobiet. W każdym razie zapraszają wszystkie wędkarki do udziału w zawodach.

O pełne brzuchy i piknikową atmosferę zadbał „Wiesio Team” czyli Wiesław Walkowiak z ekipą, której w imieniu wszystkich uczestników organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Zdjęcia: Wiesław Walkowiak